Irigykedve olvasom a Szentendre és Vidéke júniusi számában, hogy „Elégedettségi felméréssel” folytatódik a „Párbeszéd Szentendréért” konzultáció sorozat a város lakói és a városvezetők között.
Erről, – és, hogy ki rúghat ma labdába Pomázon – szólnék az alábbiakban.
Az interjúban Szentendre polgármestere Verseghi-Nagy Miklós elmondja, hogy másfél éve a legfontosabb stratégiai célokat határozták meg közösen, azóta új és újabb formáit keresik a párbeszédnek, pl.: online lakossági fórum, aktuális témák társadalmi csoportonkénti egyeztetése, egészségügyi konzultáció, megbeszélés nyugdíjas szervezetekkel.
A polgármester szerint eljött az ideje a felmérésnek: mennyire jutottak a kijelölt úton.
A május végén elindított közvélemény kutatás két héten át hagyományos és elektronikus úton folyt, egyrészt a város honlapján, másrészt a város különböző pontjain felállított „párbeszéd pontokon”.
A felmérés eredményéről a lap is be fog számolni.
Irigykedhetünk. Személyes tapasztalatom szerint Pomázon ilyesfajta párbeszédről sajnos szó sem esik, legfeljebb annak hiányáról. Városunk vezetői nem tartanak igényt a „köz” hangjára, mi több meg sem akarják hallani azt. Döntéseiket – még a jókat is- belterjesen, még az önként jelentkező segítő kezeket is elutasítva hozzák. Készülőben van pl. az új Településfejlesztési Koncepció, nagyon fontos, meghatározó eleme a város középtávú fejlesztésének. A Városfejlesztési Bizottság elnöke személyesen biztosított arról, hogy természetesen be fognak vonni a munkába, mint a korábbi koncepció egyik megfogalmazóját. Ez egy éve történt…
Nem kizárt persze, hogy mások másként látják a párbeszéd dolgát, ezért a szerkesztőbizottság lehetőséget kíván adni a pomáziaknak véleményük kinyilvánítására. Nekünk nyilvánvalóan nincs eszközünk egy a szentendreihez hasonló konzultációra, de volna két kérdésünk, amelyek talán rávilágítanak a helyi demokrácia helyzetére:
Közreműködését köszönjük.
Vélemény, hozzászólás?